Matcha - gdzie kupić?

Miejsce dla osób zainteresowanych chanoyu.
Zapraszamy do zadawania pytań i dyskusji!
We invite you all to come here and ask questions.

Matcha - gdzie kupić?

Postprzez iwonka 25 lip 2007 22:37

Często jestem pytana, gdzie w Polsce można kupić herbatę używaną w chanoyu, czyli zieloniutką sproszkowaną (matcha). Przyznaję, że nie mam pojęcia. Ponoć w Warszawie w Arkadii, w delikatesach "Kuchnie Świata". Jeszcze gdzieś? Ktoś może wie?
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
iwonka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 24 cze 2007 12:55

Re: Matcha - gdzie kupić?

Postprzez robmar 25 lip 2007 23:04

iwonka napisał(a):Często jestem pytana, gdzie w Polsce można kupić herbatę używaną w chanoyu, czyli zieloniutką sproszkowaną (matcha).


Ja znalazłem na (nigdzie tam nie kupowałem):

http://www.masala.com.pl/index.php?d=katalog&k_id=29&pg=1
(lub w innym miejscu u nich, może być, że trzeba poszukać)

http://www.sklep.soto.waw.pl/index.php?p326,matcha-duza
(opis wygląda dziwnie - trochę się boję)

acha, bywała w:
http://www.sushi-shop.pl/

Robert
Robert Maron
robmar
Site Admin
 
Posty: 163
Dołączył(a): 24 cze 2007 12:00

Re: Matcha - gdzie kupić?

Postprzez ania-klara 25 lip 2007 23:47

Ja znam właściciela masali, do której link podaje Robert - raz spotkałam się z nim, bo był zainteresowany herbatą.

Poza tym jest też strona: http://www.kokoro.pl.

Oprócz Arkadii można też mówić o herbaciarni Sikkim, Al. Niepodległości bodajże 86 (albo 88? Emilko?).
Wprawdzie trzymają matchę poza lodówką, ale może wreszcie zastostują się do porad Emilki i zaczną przechowywać herbatę właściwie.

Ludzie pytają też o chaseny. Te widziałam np w sklepie Chinka w Alejach Jerozolimskich, w małym sklepie z herbatami na Nowym Świecie (po tej stronie co księgarnia z kotem i blisko niej), i w sumie w kilku innych miejscach też.
A poza tym - na Allegro.
Avatar użytkownika
ania-klara
 
Posty: 83
Dołączył(a): 29 cze 2007 23:10

Re: Matcha - gdzie kupić?

Postprzez goska 29 lip 2007 17:43

jest jeszcze jedno miejsce - sklep z herbatami w CH Wilenska (nazwy nie pamietam ale na parterze) - ale nie pamietam czy byla tam herbata (mozliwe ze bywa) ale na pewno widzialam sprzet w formie takiego malego zestawu czyli czarka, kensui, mizusashi i hishiaku... czy bylo jeszcze cos nie pamietam
goska
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 lip 2007 12:02

Re: Matcha - gdzie kupić?

Postprzez Michal 03 sie 2007 22:54

Sikkim jest na al. Niepodległości 88. Tu można dostać również chaseny. Niedługo ma się pojawić trochę lepsza herbata z certyfikatem - szczegóły zna Ula, jak przypuszczam.

W CH Wileńska wspomniany zestaw kosztuje ponad 1000 PLN i nie wiedzą, do czego służy. Poszczególnych utensyliów kupić oddzielnie nie można. Herbatę mają w niewielkich ilościach i to jak poszukają pod ladą.

Na kokoro.pl mają opis (baardzo skrócony, ale jednak) ceremonii. Dokładnie: 'etykieta podczas ceremonii parzenia'. Może i my powinniśmy na naszej www zamieścić troszkę więcej tego rodzaju użytecznych informacji, aby zachęcić czytających do dalszego pogłębiania wiedzy na ten temat?
Można by też spróbować lepiej poznać co to jest to kokoro - może zamieścili by naszego linka na swojej stronie?
Być człowiekiem, to czuć, kładąc swoją cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata.
A. Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Michal
Site Admin
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 cze 2007 19:53

Re: Matcha - gdzie kupić?

Postprzez Góal 17 kwi 2008 14:07

Można oczywiście kupić też poza Polską,np. w Berlinie - jeśli ktoś ma blisko albo tam bywa. Podejrzewam, że matcha japońska może być tam tańsza, niż taki sam produkt kupiony w Polsce. Dawno nie kupowałem, więc nie kojarzę, ile w tej chwili może kosztować w EUR. Kupić ją można np. w azjatyckich marketach, jakich sporo w Berlinie - np. w sklepach sieci Vinh Loy (chińczycy lub wietnamczycy) - np. niedaleko placu Wittenbergplatz
Góal
 

Re: Matcha - gdzie kupić?

Postprzez MarekCh 16 gru 2008 17:02

Witam!

Czy rzeczywiście matcha powinna być przechowywana w lodówce?
MarekCh
 

Re: Matcha - gdzie kupić?

Postprzez Weronka 14 mar 2009 23:44

W zamrażarce! W lodowce trzymam senchę.
Weronka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 lip 2007 12:19

Re: Matcha - gdzie kupić?

Postprzez Ulla 19 paź 2010 14:23

Dzień dobry,
ja tylko na chwilę. Buszuję po herbacianych stronach w nadziei, że gdzieś spotkam informacje, jak należy prawidłowo wymawiać słowo MATCHA. Może u Was się dowiem?
Fajna ta Wasza strona, tylko szkoda, że forum nieczęsto odwiedzane.
Pozdrawiam.
Ulla
 


Powrót do Forum otwarte | Public forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 42 gości

cron